РОЗА

09:30 часа                                                                    17април /неделя/
село Климент                                              „ДАЙ БОЖЕ ДЪЖД” обичай „Пеперуда“

18 май /сряда/                           КОНКУРС – СПЕКТАКЪЛ ЦАРИЦА НА РОЗАТА – КАРЛОВО 2016
19:00 часа                                                 Хореографска постановка: Боби Караиванов
НЧ „Васил Левски 1861 г.“                  Участват: Дарина Йотова –  финалист - Х Фактор
 Зрителна зала                                                          Балетна формация


26 май /четвъртък/                          „ПРАЗНИЧНА СЦЕНА“ забавна и популярна музика
18:00 часа                                     Военен духов оркестър при 61-ва Стрямска механизирана бригада                 
Военен клуб                                                             и млади изпълнители               
                                             

27 май /петък/                                         „ЗАСВИРИЛИ, ЗАПЕЛИ, ЗАИГРАЛИ“
18:00 часа                               участват танцови състави от с. Климент, гр. Баня, кв. Сушица
Площад „20-ти юли“ 

27,28 май                                                              „АЛЕЯ НА РОЗАТА“  
Площад „20-ти юли“                      Изложение на местни и гостуващи производители
                                                                на продукти от маслодайни култури и др.

28 май /събота/                                 ПРАЗНИК НА РОЗАТА – КАРЛОВО 2016

09:00 часа                                                                  „РОЗОБЕР“
Розовите градини                     Участват: Фолклорен ансамбъл ”Розова долина” – Карлово
Кв. Сушица                                 Гайдарски състав – Калофер, Групи за изворен фолклор от
                                                            Войнягово, Калофер, Дъбене, Баня, кв. Сушица
                                                                            Кукери от с. Домлян

10:00 часа                                              „ФОЛКЛОРНИ РИТМИ“ – свободна сцена
Площад  „20-ти юли“                 Участват фолклорни групи от кв. „Сушица“, Каравелово,
                                                     Богдан, Горни Домлян,  ДФФ „Розова долина“  - Карлово

10:15 часа                                                  ШЕСТВИЕ НА ЦАРИЦАТА НА РОЗАТА
Ул.“ Ген. Гурко“                            кукери от Войнягово, каба гайди, фолклорни групи

10:30 часа                                                   „ПРАЗНИК В РОЗОВАТА ДОЛИНА“
Площад  „20-ти юли“                            празнична музикално-танцова програма
                                              Национално училище по изкуствата „Панайот Пипков” – Плевен
                                                Фолклорен ансамбъл и детски танцов състав „Розова долина“
                                              Гайдарски състав „Петко войвода”; Гайдарски състав – Калофер;
                                          Фолклорни групи от Войнягово, Баня, Климент, Дъбене, Горни Домлян

13:30 часа                                                 ДЕМОНСТРАЦИЯ НА РОЗОВАРЕНЕ
Исторически музей        

18:00 часа                                                  „БЪЛГАРСКА ШЕВИЦА” – ревю
Площад „20-ти юли“

18:00 часа                                                         ФУТБОЛНА СРЕЩА
                                          ОФК ЛЕВСКИ- КАРЛОВО   и    ФК ЧЕРНОМОРЕЦ – БУРГАС

18:30 часа                                                  „ФОЛКЛОРНА ПЛЕТЕНИЦА”
Площад „20-ти юли“                            Самодеен танцов състав  гр. Твърдица
                                                         Гайдарски състав „Петко войвода” гр. София


19:30 часа                                              КОНЦЕРТ  - Военен духов оркестър
Площад „20-ти юли“                          при 61-ва Стрямска механизирана бригада

20:00 часа                                                           ЗАБАВНА ПРОГРАМА
Площад „20-ти юли“                               Концерт на финалисти от Х Фактор:
                                                                 Християна Лоизу ;  Пламен и Иво
                                                                        Празнични илюминации

1 Юни /Сряда/                                             МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА СТЕП ТАНЦИТЕ
15:00 часа                                                  Уоркшоп – степ танци, ирландски танци
Площад „20-ти юли“                                 Забавна програма с участието на гости
                                                                                    от София и Ирландия